Tip na zahlcovače na fóru

Návod on January 6th, 2009 9 Comments

NávodyUrčitě je znáte. Zpočátku nám dělají radost: píší hodně, píší často, píší ke všemu a píší o všem. Dokážou pěkně rozproudit diskusi a čas od času i krev v žilách čtenářů. Což je v zásadě dobře, neb bez proudící komunikace a čas od času nadzvednutých mandlí účastníků komunity je NUDA. A nuda je ŠPATNÁ. Ale někdy je toho moc a pak je každá rada drahá.. více níže.

Co tedy s tím, když už je tam toho člověka moc. Není téma, na které nezareaguje, nejlépe dvouobrazovkovým příspěvkem…. a pokud zrovna najde téma, ve kterém nemá na co reagovat, začne nové vlákno sám. Samozřejmě, velice často se týkající právě jeho samého nebo jeho oblíbeného tématu.

A teď, babo raď! Ráchel není žádná baba. Ale přesto poradila, když jsme se o podobném chrliči v jedné otevřené komunitě onehdá bavili. A poradila výborně: zařídila mu blog a napsala pěkný mail, ve kterém mu doporučila se v blogu realizovat.

Je to skvělý nápad. Škoda, že mne nenapadl taky a dřív ;)

Neboť:

 • Správný netmoderátor se nejprve sám sebe zeptá, zda dotyčného chování komunitě slouží či nikoli. Onen chrlič ze začátku pomáhal, pak se však jeho příspěvky staly neproduktivními a komunitě přestaly sloužit k duhu
 • Pak se tedy musíme zeptat sami sebe, co s oním magorem (dobrá, s příliš aktivním borcem) chceme provést, neboli jaký druh intervence vybrat , k čemuž si musíme udělat určitou hypotézu, proč se chová, jak se chová. Naše hypotéza může znít: “Je to sociálně deprivovaný člověk, který se nemá komu vypovídat. Nemyslí to ve zlém, prostě má hodně věcí na srdci a naše komunita je možná jediné pro něj prostředí, které mu naslouchá“. Je jeho prohřešek natolik významný, aby to chtělo “disciplinární akci”? Určitě ne…
 • ……takže hledáme řešení, které mu umožní se ventilovat mimo prostor hlavních fór, čili: ZALOŽÍME MU V RÁMCI KOMUNITY BLOG!

Tags:

9 Responses to “Tip na zahlcovače na fóru”

 1. Sage says:

  Ke4nner igen det de4r se5 ve4l, att barnen blir sjuka se5 fort man blir sje4lv med dem, eller ne4r man sje4lv e4r sjuk :( .. Men det som inte df6dar, he4rdar barkur jag te4nka och tar mig igenom det ockse5 ;) ..Se5e5 fina bilder du visar och det blir spe4nnande att se vad det e4r ff6r te4vling du ruvar pe5.

 2. Well put, sir, well put. I’ll certainly make note of that.

 3. This is crystal clear. Thanks for taking the time!

 4. Your articles are for when it absolutely, positively, needs to be understood overnight.

 5. A provocative insight! Just what we need!

 6. You Sir/Madam are the enemy of confusion everywhere!

Leave a Reply

Login with Facebook: