Metoda našich kurzů

Naše kurzy nabízíme jako intenzivní semináře, kombinující:

  • Lektorské vstupy k tématu online komunikace
  • Ukázky konkrétních nástrojů v online prostředí a vlastní nácvik
  • Sdílení účastníků a práce s jejich situacemi a kauzami

Setkání tváří v tvář uplatňují tréninkový přístup, t.j. teorie je ihned aplikována ve cvičeních, simulacích a úkolech v reálném světě – samozřejmě v online prostředí, které je vytvořeno pomocí počítačové sítě ve třídě. Část programu je možno realizovat i v online prostředí mimo počítačovou učebnu.

Kurzy koncipujeme prakticky

Klíčové jsou pro nás tyto hodnoty:

  • VÝSLEDEK PRO VÁS. Kurzy nejsou smrští teorie: jsou koncipovány jako cesta k porozumění principům a řešení vašich konkrétních situací. Jde nám o to, aby vám kurzy přinesly okamžitě použitelný efekt – přinesly vám inspiraci a řešili jsme s vámi konkrétní kauzy. Proto má velký význam příprava před kurzem.
  • ZAMĚŘENÍ NA JÁDRO. Nespokojíme se s povrchními řešeními. Kurzy se zaměřují na to, co je pro danou klíčovou skupinu nejdůležitější, co účastníci potřebují „zažít“ v daném tématu nejvíce.
  • ODBORNOST A ZKUŠENOST. Kurzy jsou školeny lektory „z praxe“ – kombinují vlastní manažerskou zkušenost ze síťové spolupráce, technologickou odbornost a bohatou lektorskou praxi. Kombinace přístupů spojuje pohled technologický, psychologický a manažerský.
  • POSTOJE A PŘIPRAVENOST, PAK TECHNIKY.  Jakkoliv jsou kurzy nabité technikami a konkrétními postupy, primárně se zaměřují na osobní připravenost a postoje, jako klíčovou složku pro zvládnutí jakýchkoliv technik. Zažijete ale i mnohé techniky přímo v praktickém nácviku, ať již během setkání na samostatných kurzech, nebo v případě dlouhodobého programu, ale i během následných praktických částí mimo učebnu v online prostředí.
  • OVĚŘENOST A INOVACE. Klíčové kurzy a jednotlivé moduly byly v minulosti úspěšně realizovány ve velkých společnostech a univerzitách, zároveň se ale neustále vyvíjejí. V každém kurzu se rozhodně setkáte s inovacemi danými nejnovějším vývojem a poznatky v tak dynamické oblasti, jakou je online spolupráce.

Při práci se školami respektujeme specifika vzdělávacích institucí a práce pedagogů.

Díky naší zkušenosti s výukou pracovníků a vyučujících nejrůznějších škol jsme získali “cit” pro potřeby této specifické cílové skupiny. Můžete čekat kurz, který je postaven právě pro vás a nejedná se o školení opisované “přes kopírák” pro skupiny účastníků z jiných prostředí.