ŠKOLY A SÍŤOVÁ GENERACE

Nabídka on February 25th, 2010 No Comments

Učíme žáky a studenty, kteří žijí novými hodnotami a ve virtuálních světech sítí, které nám jsou skryté. Víme, kde si naše děti “hrají”? Víme, co jim to dává a jaká jsou omezení či nebezpečí tohoto světa? Dokážeme tento svět využít jako pedagogové?

Dnešní generace studentů představuje “síťovou generaci”, která žije ve světě internetových sociálních aplikací, které jim přinášejí zcela nové možnosti v jejich životě a zpětně ovlivňují i jejich myšlení, komunikaci a styl učení se. Současný styl výuky a práce se “síťovou generací” zatím tento posun ale nereflektuje, protože pedagogové sami tento styl neznají a nepoužívají. Učitelům a školským pracovníkům nabízíme možnost nenásilného seberozvoje v této oblasti tak, aby tomuto novému světu porozuměli a případně ho dokázali využít i pro své potřeby.

Aktuálně otevřené kurzy pro veřejnost:

Související kurzy pro školy:

  • Svět Síťové generace: Web 2.0 a sociální sítě (1 den) kurz pro pedagogy je zaměřen na rozvoj osobních a profesních dovedností pedagogů v oblasti nových digitálních technologií a internetových nástrojů, masově používaných v současnosti žáky, a toho, jak pracovat s touto novou “síťovou generací” v návaznosti na jejich nové chování a hodnoty. Detailní popis »
  • Kurz Web 2.0 a sociální sítě: praktické využití pro učitele (1 den) praktický workshop je zaměřen na trénink konkrétních dovedností pedagogů v oblasti nových možnosti sdílení, komunikace, spolupráce a tvorby s využitím nových klíčových nástrojů sociálních sítí a sociálních médií, vč. praktického nácviku publikování, sdílení a působení v sociálních sítích.  Detailní popis »
  • Kurz Web 2.0 a sociální sítě: Nová informační gramotnost (1 den) rozvojový kurz pro pedagogy se zaměřuje na informační aspekt “sociálního webu” vzhledem k tomu, jak se vyznat v informačním přetlaku, umět informace filtrovat, dokázat je správně vyhodnotit a třídit a porozumět mechanismu jejich sociálního vzniku. Tato dovednost je pak užitečná jak učitelům pro svoji vlastní práci, tak pro jejich schopnost pomoci žákům se v tomto světě informací orientovat. Detailní popis »

Související kurzy pro firmy:

  • Sociální média a sítě v projektové kultuře (1 den) Kurz je určen všem manažerům, kteří chtějí nastavit vyšší úroveň sdílení v projektové kultuře, kterou klasické nástroje neumožňují. Detailní popis »
  • Síťová generace: Komunikace, marketing, spolupráce (4hod) Workshop pomáhá zejm. manažerům porozumět novému světu generace pod 25 let, ať už pro účely marketingové, nebo pro porozumění tomu, jak s touto specifickou demografickou skupinou pracovat na pracovištích.

Naše zkušenost a reference v této oblasti:

Spolupracujeme s lektory s vlastní pedagogickou praxí a praxí z MŠMT, zároveň máme přes 10 let zkušenost s provozem online kurzů pro středoškoláky a vysokoškoláky.

  • Kurzy,  tréninky a workshopy v této oblasti jsme dodali např. těmto klientům: VUT Brno, Computer Agency, Člověk v tísni, SZŠ Merhautova, Univerzita Pardubice, OA Blansko, RVP.cz, desítky učitelů a školských manažerů v roli účastníků otevřených kurzů
Comments are closed.