E-KOMUNIKACE

Nabídka on February 25th, 2010 No Comments

Pravidla sdělování a přijímání se mění. Možnosti komunikace se rozšiřují, rychlost se zvětšuje a vše je náhle tak virtuální. Umíme ale skutečně komunikovat a spolupracovat elektronickými nástroji?

Pomůžeme vám či vašemu týmu nebo řešitelům projektu uchopit nástroje elektronické komunikace tak, že nebude docházet k neefektivitám a nedorozuměním. Zjistíte i nové možnosti pro využití e-komunikace ve své práci či projektech.

Související kurzy pro firmy:

  • Vedení virtuálních týmů. (1-3 dny dle zadání) Naučíte se vytvořit a řídit takový tým, jehož členové spolupracují a komunikují převážně na dálku. Detailní popis »
  • Elektronická komunikace (1-2 dny dle zadání). Naučíte se efektivně komunikovat s využitím online nástrojů a nastavit vhodné procesy, aby nedocházelo k nedorozuměním a neefektivitám.  Detailní popis »
  • Sociální média a sítě v projektové kultuře (1 den) Kurz je určen všem manažerům, kteří chtějí nastavit vyšší úroveň sdílení v projektové kultuře, kterou klasické nástroje neumožňují. Detailní popis »
  • Výcvik komunitních netmoderátorů (1-2 dny, dle zadání) V kurzu vycvičíme online moderátory a facilitátory v technikách na vyvolávání interakcí, jejich řízení a řešení problematických zkušeností.

Související kurzy pro školy:

  • Kurz Web 2.0 a sociální sítě: praktické využití pro učitele (1 den) praktický workshop je zaměřen na trénink konkrétních dovedností pedagogů v oblasti nových možnosti sdílení, komunikace, spolupráce a tvorby s využitím nových klíčových nástrojů sociálních sítí a sociálních médií, vč. praktického nácviku publikování, sdílení a působení v sociálních sítích.  Detailní popis »
  • Kurz Web 2.0 a sociální sítě: Nová informační gramotnost (1 den) rozvojový kurz pro pedagogy se zaměřuje na informační aspekt “sociálního webu” vzhledem k tomu, jak se vyznat v informačním přetlaku, umět informace filtrovat, dokázat je správně vyhodnotit a třídit a porozumět mechanismu jejich sociálního vzniku. Tato dovednost je pak užitečná jak učitelům pro svoji vlastní práci, tak pro jejich schopnost pomoci žákům se v tomto světě informací orientovat. Detailní popis »
  • Kurz: Úvod do netmoderování pro učitele (2 dny) praktický workshop učitele připraví k vedení konverzací, komunikace a spolupráce za pomoci online nástrojů. Detailní popis »
  • Tutorování v e-learningu (1 den) workshop se zaměřuje na nejdůležitější dovednosti průvodce online učením – tutora. Dokážete provést účastníky kurzu individuálně i jako skupinu celým kurzem.  Detailní popis »
  • Google technologie pro učitele (6 hod.) Ve spolupráci s GUG.cz připravujeme k podzimnímu uvedení cca 6ti hodinový kurz pro učitele, který je seznámí se základy Google Apps (zejména Dokumenty, GMail, Kalendář, Wave a Weby Google), možnostmi blogování v Bloggeru a využitím Google Map a Google Earth. Zároveň chystáme seminář, který tyto technologie představí vzhledem ke konkrétním možnostem využití pro výuku a její podporu. Více informací přineseme koncem léta.

Naše zkušenost a reference v této oblasti

Naši lektoři se podíleli na realizaci a přípravě kurzů a workshopů, které patřily k prvním v ČR v oblasti elektronické komunikace a doslova roky je pilují. Daniel Franc je autor i zřejmě dosud jediného českého knižního textu věnovaného elektronické komunikaci pro manažery v knize Jiřího Plamínka Komunikace a prezentace: umění mluvit, slyšet a rozumět.

  • Kurzy,  tréninky a workshopy v této oblasti jsme dodali např. těmto klientům: Zentiva*, Expertis Praha, eTwinning, VUP Praha, Univerzita Pardubice, VUT Brno, ČSOB *, aj.

Pozn.: s klienty označenými * jsme pracovali v rámci partnerství s Expertis Praha, s.r.o.

Comments are closed.