E-LEARNING A TUTOROVÁNÍ

Nabídka on February 24th, 2010 No Comments

Software nám pomáhá být více lidmi. Pouze lidé ale dokáží naučit počítače učit studenty – a studenty učit se s počítači. Síťoví učitelé a online studenti: toto je mnohem víc, než škola hrou! Dokážeme při učení udělat krok do elektronického neznáma?

V oblasti e-learningu nabízíme fundovaná školení díky naší více než 12ti leté aktivní zkušenosti s tvorbou a řízením e-learningu. Zaměřujeme se na všechny klíčové činnosti a dovednosti spojené s elektronickým vzděláváním. Specializujeme se zejména na oblast univerzitního a školního vzdělávání, realizujeme ale i úspěšné projekty ve firemní a neziskové sféře. Všechny následující kurzy nabízíme v modifikacích pro školství i firemní sektor:

Související kurzy pro firmy:

 • Wikinomie: Výcvik komunitních netmoderátorů (1-2 dny, dle zadání) V kurzu vycvičíme online moderátory a facilitátory v technikách na vyvolávání interakcí, jejich řízení a řešení problematických zkušeností. (ve firemní úpravě využitelné pro výcvik tutorů distančních kurzů) Detailní popis připravujeme.

Související kurzy pro školy:

 • Úvod do netmoderování pro učitele (2 dny) praktický workshop učitele připraví k vedení konverzací, komunikace a spolupráce za pomoci online nástrojů. Detailní popis »
 • Využití e-learningu (4h) Budete schopni zhodnotit význam a efekt využití e-learningu pro svoji práci a pro výuku, poznáte základní koncepty a termíny e-learningu a dokážete vyhodnotit nabídky e-learningových služeb. Detailní popis »
 • Tutorování v e-learningu (1 den) workshop se zaměřuje na nejdůležitější dovednosti průvodce online učením – tutora. Dokážete provést účastníky kurzu individuálně i jako skupinu celým kurzem.  Detailní popis »
 • Tvorba e-learningu (2-3 dny dle zadání) workshop účastníky připraví jak na tvorbu kurzů, tak tvorbu distančních opor a rozvine i jejich tutorské dovednosti.  Detailní popis »
 • “Triviální e-learning” (1 den) Kurz o rozsahu přesně 10ti slajdů a spousta praxe kolem nabídne tu nejzákladnější a přesto nejúčinnější kombinaci e-learningových nástrojů, strategií a zapojení počítačů do celkové pedagogiky, která je uchopitelná i během několika hodin i pedagogy s minimální technologickou zdatností. Bližší popis připravujeme.
 • Google technologie pro učitele (6 hod.) Ve spolupráci s GUG.cz připravujeme k podzimnímu uvedení cca 6ti hodinový kurz pro učitele, který je seznámí se základy Google Apps (zejména Dokumenty, GMail, Kalendář, Wave a Weby Google), možnostmi blogování v Bloggeru a využitím Google Map a Google Earth. Zároveň chystáme seminář, který tyto technologie představí vzhledem ke konkrétním možnostem využití pro výuku a její podporu. Více informací přineseme koncem léta.

KONZULTACE A IMPLEMENTACE

Naše poradenská práce v oblasti e-learningu se zaměřuje zejména na tyto oblasti:

 • vyhodnocení efektivity potenciálního nasazení e-learningu ve vaší organizaci či škole
 • příprava autorů a tutorů e-learningu – příprava systému i lidí samotných
 • design jednotlivých e-learningových programů, kurzů či modulů

Více informací rádi poskytneme na vyžádání.

Naše zkušenost a reference v této oblasti

Naši lektoři patří ke špičce zejm. e-learningu ve školském a akademickém prostředí, Daniel Franc je pak průkopníkem e-learningu v této oblasti coby zakladatel jedné z prvních e-learningových firem na světě (WebStudy Inc.), která dodnes poskytuje LMS desítkám tisíc studentů po celé ČR.

 • Kurzy,  tréninky a workshopy v této oblasti jsme dodali např. těmto klientům: MZLU Brno, VUT Brno, Univerzita Karlova, Univerzita Pardubice, Univerzita Palackého, AISIS, VUP Praha, Národní Galerie, TexSite, Cleverlance (Expertis Praha), desítky účastníků z nejrůznějších škol v rámci kurzů pro veřejnost, aj.
Comments are closed.